top of page



Megtisztítottuk a szivárványos rongyoktól az Erzsébet hidat ma reggel!
Nincs kint egy sem. A vármegyés akciócsoport leszedte a zászlókat és veszélyes hulladékként "átadtuk" a Városházán. Megmutattuk az elmúlt napokban, hogy van még magyar ellenállás és képesek vagyunk összefogni a tradícióink védelmében egy ilyen szimbolikus ügyben is! A rongyokat egy kukászsákban összegyűjtve dobtuk be a Városháza kapuján. A rudakat a helyszínen hagytuk. Így sem a rongálás, sem a lopás nem áll fent, de nincsenek illúzióink: a lobbisták és háttérben ügyködő hátt
2 órával ezelőtt


Elég volt az LMBTQP-lobbi ideológiai kényszeréből
Menjünk ki a hálószobájukból?! - követelik. Hát akkor ők meg tűnjenek el az életünkből! A pedofilok hogyan kapcsolódnak hozzájuk? - kérdezik tiltakozva. Alább válaszol mozgalmunk társelnöke, Barcsa-Turner Gábor. Kezdjük ott, hogy nem mi kezdtük... mi csak nem akarunk a beteg elképzeléseikkel találkozni. A filmekből, az iskolákból, a meséinkből az utcáról és a médiából vonuljanak ki! Ne legyen zászló, felvonulás, erőltett lobbista provokáció, sem érzékenyítés! Minden joguk meg
4 nappal ezelőtt


Elismerésünk az LMBTQP-rongyokat az Erzsébet hídról eltávolító hazafinak!
Kiállunk minden normalitáspárti tett mellett, mint amilyen az Erzsébet hídra szégyenteljes módon kitűzött „Pride zászlók” leszedése és Dunába hajítása is volt tegnap. Gratulálunk annak, aki ezt a jogi következményektől meg nem ijedve meglépte; ha csak rövid időre is – a zászlókat sajnos újra kihelyezik majd –, de bátor cselekedete nyomán szebb hely lett hazánk fővárosa. Elismerésünk jeleként szeretnénk felajánlani segítségünket számára: segítünk jogi védelmében, továbbá válla
5 nappal ezelőtt


Hazugsággyár
Barcsa-Turner Gábor, a HVIM – Magyar Ellenállás társelnöke Facebook-bejegyzésben fejtette ki gondolatait azokról az éveken át tartó, tudatos hazugságokra épülő lejárató kampányokról, amelyeknek ő maga és a Farkasok is célpontjai voltak. A NER szétesésével vége van a Ripost-nak is! Ez volt a szennylap, ami viccnek is rossz volt, jót is nevettünk volna, ha a lejáratókampányoknak nem lett volna szerves része. 2016-ban ők indították el azt a hazugsághadjáratot velem és a Farkasok
jún. 17.


Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?
A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner Gábor: nincsen "kettős tagság" és együttműködés sem. Állásfoglalást tesz a Magyar Honvédségről és a jelenlegi államiságról is.
jún. 17.


A Farkasok rendületlenül tartják a képzéseiket
Az elindult képzésük, új turnusokkal már több alkalmat is megélt. Nyolc újonnan csatlakozott vágott neki a harcossá válásnak. Számukra az alapoktól indulnak. A korábban vizsgázottak a komplexebb gyakorlatokat végzik már. Ezen alkalmakból közlünk válogatást.
jún. 13.


Mecset nyílt Szombathelyen, van-e ok az aggodalomra?
Kolonits László, a HVIM – Magyar Ellenállás vezetőségi tagja Facebook-bejegyzésben fejtette ki gondolatait az újonnan épült mecsettel kapcsolatban, amit változtatások nélkül közlünk: Néhány nappal ezelőtt, június 9-én mecset nyílt a szombathelyi belváros közvetlen közelében. Az igény már régóta megvolt rá, a Magyar Iszlám Közösség – amely méltán számít a történelmi egyházak közé Magyarországon – adatai szerint a térségben 100–150 muszlim él, köztük vagy egy tucat orvos, néhán
jún. 12.


Trianon valódi oka a sovinizmus elterjedése volt
Kolonits László, a HVIM – Magyar Ellenállás vezetősági tagjának, a DuoGladii főszerkesztőjének 2026. június 4-én, Szombathelyen, a trianoni emlékhelyen a Mi Hazánk helyi megemlékezésén elhangzott beszéde. Néhány napja a délvidéki Szabadkán – amely a XIX. század végén és a XX. század elején Budapest és Szeged után a harmadik legnagyobb népességű magyar város volt –, annak központjában egy ballagó magyar diák nyakából rángattak le szerb diákok egy magyar lobogót, amit azon hely
jún. 5.


Nyílt levelet adtunk át Tarr Zoltánnak: Követeljük a határon túli magyarok képviseletét a Tisza-kormánytól!
A trianoni békediktátum 106. évfordulójának alkalmából látványos akcióval hívtuk fel a figyelmet az elszakított területeinken élő magyarokat nap mint nap érő igazságtalanságra – Trianon nem csupán múltbéli tragédia, hanem máig élő és nem gyógyuló seb. Ezen túlmenően nyílt levélben fogalmaztuk meg követeléseinket Magyar Péter részére a trianoni határokon túli magyar közösségek védelme érdekében, a levelet pedig átadtuk Tarr Zoltán miniszternek. Magyarok milliói élnek jogfosztá
jún. 4.


Mi is ott leszünk a jogtalanul kilakoltatott nagyváradi magyar apát melletti tüntetésen!
A HVIM – Magyar Ellenállás negyedszázaddal ezelőtti alapítása óta tiltakozik a trianoni békediktátum okozta igazságtalanság és az utódállamok területén élő magyarok vegzálása, diszkriminálása ellen. Éppen ezért kötelességünknek tekintjük, hogy részt vegyünk az erősen megkérdőjelezhető, mi több megbotránkoztató módon a napokban kilakoltatott nagyváradi magyar premontrei apát mellett szervezett szolidaritási tüntetésen. Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy Románia vagy bármely más
jún. 1.


Mi Magunk: „Ez már a megvalósult proletárdiktatúra!”
A Mi Magunk műsor szereplői egyebek mellett arról beszélgettek, hogy az úgynevezett proletariátus hogyan képes érvényesíteni a maga igénytelenségét a közéletben a XXI. században is.
máj. 31.


HVIM – Magyar Ellenállás - Rekordszámú résztvevő teljesítette a hetedik IV. Béla Emléktúrát a Bükkben
Immár hetedik alkalommal rendeztük meg a IV. Béla Emléktúrát, ezúttal is a Hadak Útja túrasorozat részeként. Az idei esemény minden korábbi rekordot megdöntött: soha ennyi résztvevő nem vágott még neki a 20 kilométeres emléktúrának, amely a Bükk legszebb tájain vezetett végig, miközben a magyar történelem egyik legdrámaibb időszakának állított emléket. A túrázók reggel a miskolci Majális-parkból indultak útnak. Az útvonal első jelentős állomása a Molnár-szikla volt, ahonnan l
máj. 30.
bottom of page
